DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Nejmenší slovácká dechovka ŠOHAJI

Ing. Alena Rapáčová - zpěv, moderování 

   Jmenuji se Alena Rapáčová a zpívám už desítky let všude tam, kde to mají rádi. Narodila jsem se 22. ledna 1968 v Brně a od té doby žiju v Syrovicích. Od roku 2002 bydlím v rodinném domku společně s manželem Jožkou a dětmi Romanou a Markem. Vystudovala jsem čtyřleté gymnázium v Ivančicích a poté Vysoké učení technické v Brně, nicméně zpívání a moderování je mým povoláním i koníčkem. V roce 2007 jsem nastoupila jako úřednice na obecní úřad u nás v Syrovicích. Jím všechno, alespoň tak to říkám dětem, ale nejradši mám vše s houbami a šulánky s mákem. Piju taktéž vše, ale kofolu s rumem, tu vymyslela moje babička Boženka dobře.

 

Mgr. Libor Cupal - zpěv

     Jmenuji se Libor Cupal a mým rodištěm jsou Svitavy, město na pomezí Moravy a Čech. V Brně jsem vystudoval a také začal zpívat s moravskými kapelami. Bydlím v luxusní brněnské čtvrti, jíž Brňané přezdívají Bronx. Volného času mám pomálu, pokud se nějaký najde, věnuji se sportu (kolo, tenis, bedec, plavání). Vzhledem k tomu, že se v podstatě od svých 6 let stravuji ve školních jídelnách, sním de facto všechno a stejně tak vypiju.


 

Josef Rapáč - akordeon, keyboard, zpěv

     Mé jméno je Josef Rapáč. Narodil jsem se 21. února 1972 ve Znojmě a dětství prožil ve Střelicích u Znojma. Od svých čtrnácti let jsem studoval na brněnské konzervatoři hru na akordeon a krátce po vojně zakotvil v Syrovicích. O manželce a dětech už víte z Alenčina povídání. Muzika je mým povoláním, ale i koníčkem. Hudební zkušenosti předávám mladým muzikantům na základní umělecké škole. V jídle nejsem vybíravý, nemusím snad jen rýžový nákyp a zemlbábu. Co se týče pití: Blahoslaven buď ten, kdos vynalezl pivo!!!

 

 

Petr Štěrba - tuba     

     Jsem Petr Štěrba a stejně jako v dobách Galánečky, tak i teď v Šohajích tvrdím basou muziku. Narodil jsem se 28. července 1964 v Bozaku, tedy v Boskovicích. Mým domovem jsou ale Letovice a už pěknou řádku let jsem tam doma i se svojí družkou Boženkou Holíkovou. Práce se nebojím žádné, ale pozor - musí být mým koníčkem. Z jídel miluji vše z domácí produkce, které se i osobně věnuji. A pití? Dobrá Bohemka nebo trochu červeného a potom už je čas na mé koníčky – příjemný relax a dobrý spánek.

 

 

Radovan Hlaváček - trubka, křídlovka  

     Jmenuji se Radovan Hlaváček a narodil jsem se 3. března 1971 v Boskovicích. Zde jsem také prožil své dětství a kousek mládí, během kterého jsem studoval na konzervatoři v Brně hru na trubku a na tu hraju i u Šohajů. Teď žiju v Letovicích, kde jsem se svojí ženou Kateřinou opravil rodinný domek a v něm trávíme příjemné chvíle i s dcerami Kristýnou a Adélou. Jím všechno kromě koprovky, a když piju, tak jen červené víno, pivo a slivovici - takový moravský trojboj. A k tomu ještě stíhám aktivně fotbálek, i když už za staré pány.

 

 

MgA. Stanislav Čajka - baskřídlovka, trombon     

     Mé jméno je Stanislav Čajka a v kapele Šohaji hraji na tenor poté, co můj předchůdce Martin Henek již časově nestíhal. Narodil jsem se 1. ledna 1984 v Kyjově. Než jsem začal studovat muziku, vyučil jsem se automechanikem na SOU a pak už přišla konzervatoř v Brně, JAMU a Ostravská univerzita. V současné době jsem členem Vojenské hudby Olomouc. Ve volném čase rád jezdím na kole nebo se procházím. Mám manželku Magdalenu a dvě dcery Antonii a Apolenu. Naším domovem jsou Vnorovy, což je vesnička na Moravském Slovácku nedalo Veselí nad Moravou. Co se týče jídla, mám rád všechno, co uvaří moje manželka nebo maminka. A pití? Nevadí mi voda, ale ani víno.